Orlické Záhoří

Orlické Záhoří leží v údolí Divoké Orlice na česko-polské hranici mezi hřebeny Orlických hor a hor Bystřických a je součástí CHKO Orlické hory.

Poloha obce nabízí výborné podmínky pro letní i zimní turistiku. Celoročně tu funguje systém cyklo i skibusů. V zimním období nabízí osvětlený 4,5 km dlouhý běžkařský okruh.

Přímo v obci je i otevřený hraniční přechod do Polska. Dominantou je kostel sv. Jana Křtitele z let 1754 – 1763 – po domluvě ve zdejším informačním centru lze vystoupat na jeho věž.

Orlické Záhoří nabízí celou řadu aktivit v každém ročním období. Je ideálním místem pro start pěších a cyklistických výletů na nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou , známou Masarykovu chatu či poutní místo Neratov. V okolí se pak nachází nepřeberně mnoho zajímavých míst, ať už jste milovník přírody, historie, relaxace či sportu. Chalupa leží pouhých pár set metrů od hraničního přechodu, což přímo vybízí k objevování Bystřických hor na polské straně.

Výletů a možností relaxace je zde opravdu mnoho a věříme, že se k nám budete rádi vracet. Mnoho fotografií z chalupy a okolí si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Chalupa u Růženky Příroda okolo Orlického Záhoří Kostel sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří Hraniční přechod Orlického Záhoří - Mostowice Kostel Mostowice